Informujemy, że zarówno Żłobek SMYCZEK jak i Przedszkole SMYK uzyskały certyfikaty firmy czystO3 zaświadczające używanie generatora ozonu do przeprowadzania dezynfekcji pomieszczeń!
  Certyfikat – Żłobek SMYCZEK
  Certyfikat – Przedszkole SMYK

Standardy Ochrony Dzieci

Informujemy, że nasza placówka z dniem 1 marca 2024 r. wprowadziła Standardy Ochrony Dzieci
Oznacza to m.in. że:
– placówka posiada ustalone i spisane procedury interwencji w przypadku krzywdzenia dziecka,
– placówka posiada ustalone i spisane relacje na linii dziecko-pracownik,
– pracownicy placówki, wolontariusze i praktykanci są sprawdzani pod kątem niekaralności za przestępstwa z użyciem przemocy na szkodę małoletniego,
– placówka chroni dane osobowe i wizerunek dziecka,
– pracownicy są przeszkoleni z zakresu rozpoznawania symptomów krzywdzenia dziecka i wiedzą jak na nie reagować.

  Standardy Ochrony Dzieci


Oferta Ubezpieczenia na rok szkolny 2023/2024

Szanowni Rodzice,

mamy dla Państwa ofertę indywidualnego ubezpieczenia NNW szkolnego „NOWA KLASA” dedykowaną dla dzieci i młodzieży od 6 miesiąca do 26 roku życia (dzieci i młodzież mogą uczęszczać do różnych placówek).

KOD RABATOWY: MR35071
Link do szczegółów oraz zakupu ubezpieczenia: https://eshop.unilink.pl/lr/MR35071/NNW-szkolne

Dlaczego warto?
– Już od 31 zł za cały rok
– Ochrona 24/7 na całym świecie
– Szeroki zakres m.in. borelioza, cukrzyca typu I, padaczka, sepsa, COVID-19
– 20% zniżki na kolejne dziecko

Potwierdzeniem zakupu ubezpieczenia jest przesłany certyfikat na Państwa adres mailowy.


Kochane Smyki i Smykusie! Drodzy Rodzice!

Wielkimi krokami zbliżamy się do początku nowego roku szkolnego. Mamy nadzieję, że zdążyliście naładować swoje baterie na moc zabaw, nowych poszukiwań i odkryć. Wasze ciało i umysł zostały owiane ciepłym wiatrem, nagrzane słońcem, pokropione czystym deszczem i jesteście gotowi na nową przygodę. Dla niektórych z Was będzie to rozpoczęcie nowego etapu, dla części powrót do tego, co już oswoili 🙂

Czekamy na Was 4 września (poniedziałek).

W tym roku ze smutkiem musimy pożegnać przedszkole na os. Siejnik. Było to niezwykłe miejsce, jednak zmiany są wpisane w nasze życie. Wzbogacimy się o dzieci i Panie z tego właśnie przedszkola. Przypominamy, że przedszkole pracuje w godzinach 6.30-17.00, żłobek 6.30-16.30. Nowym przedszkolakom, w miarę możliwości, zalecamy krótszy pobyt w placówce (2-3 godziny w pierwszych dniach). Dajmy im poznać i oswoić nowe miejsce, aby się nie zniechęciły. Każde dziecko jest inne i pozwólmy mu na swój sposób zaadaptować się do zmiany. Rodziców prosimy o pozytywne nastawienie i uśmiech choć zdajemy sobie sprawę, że stres może Wam towarzyszyć. Oddajecie nam pod opiekę swój największy Skarb. My ze swojej strony postaramy się, aby wszystko przebiegło jak najbardziej spokojnie.

Organizacja pracy:

GRUPA ŻÓŁTA – 3 latki: I piętro (wejście od strony ul. Broniewskiego)
GRUPA NIEBIESKA – 4 latki: parter (wejście od strony ul. Targowej)
GRUPA ZIELONA – 5-6 latki: parter (wejście od strony ul. Targowej)

Dyrektor
Anna TopolskaKochane Smyki i Smyczki! Drodzy Rodzice!

Powolutku zbliżamy się do nowego roku szkolnego. Mamy nadzieję, że korzystacie intensywnie z pięknej słonecznej pogody i nabieracie sił na wspólne nowe przygody w naszym przedszkolu. Czekają na Was czyste sale i nowe pomoce oraz zabawki. Widzimy się w czwartek 1 września😊🙃

Przedszkole i żłobek są czynne od godz. 6.30. Nowym przedszkolakom, w miarę możliwości, zalecamy krótszy pobyt w placówce w pierwszych dniach (2-3 godz.), tak, aby poczuły niedosyt. Rodziców prosimy o pozytywne nastawienie i uśmiech mimo oczywistego stresu związanego z oddaniem nam swojego Skarbu pod opiekę. Postaramy się, aby wszystko przebiegło na spokojnie.

Organizacja pracy:

Przedszkole Broniewskiego – 3 latki wchodzą od strony ul. Broniewskiego (II piętro), 4 latki i 3 latki wchodzą od strony tzw. starej targowicy.

Przedszkole Siejnik – 3-4 latki – mała sala, 4-5 latki – sala od ulicy. Wejście oczywiście od strony szkoły.

W tym roku będzie funkcjonował żłobek na os. Siejnik.

Dyrektor
Anna Topolska


Drodzy Rodzice,

informujemy, że żłobek przy ul. Broniewskiego 9 działa do końca sierpnia 2022 r. Od 1 września będziemy przyjmowali dzieci tylko do żłobka na os. Siejnik. Dzieci, które uczęszczają do żłobka przy ul. Broniewskiego i rodzice złożyli wniosek o przyjęcie do żłobka na rok 2022/23 będą przyjęte do placówki na os. Siejnik w pierwszej kolejności.

Dyrektor
Anna Topolska


Drodzy Rodzice,

W związku ze zbliżającymi się wakacjami i koniecznością zaplanowania pracy placówki w tym okresie bardzo proszę o złożenie deklaracji uczęszczania dziecka do placówki w okresie czerwiec-sierpień. Deklaracje są dostępne również u opiekunek oraz nauczycielek. Proszę o ich zwrot do dnia 27 maja 2022 r.

  Deklaracja – Przedszkole

  Deklaracja – Żłobek

Dyrektor
Anna Topolska


Drodzy Rodzice,

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem bezpieczeństwa w okresie stanu epidemii i stanu zagrożenia epidemicznego Covid-19 w naszych placówkach.

  Regulamin bezpieczeństwa – Przedszkole

  Regulamin bezpieczeństwa – Żłobek

Dyrektor
Anna Topolska


Drodzy Rodzice,

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 17 listopada 2021r. o rodzinnym kapitale opiekuńczym (Dz.U. 2021, poz. 2270) uprzejmie prosimy o podanie do dnia 12 stycznia 2022r. następujących danych:

1. numer i serię dokumentu potwierdzającego tożsamość dziecka – w przypadku gdy dziecku nie nadano numeru PESEL
2. daty urodzenia rodziców
3. numery i serie dokumentów potwierdzających tożsamość rodziców – w przypadku gdy rodzicom nie nadano numeru PESEL
4. adres poczty elektronicznej i numer telefonu rodziców – o ile dane te uległy zmianie albo nie zostały przekazane przez rodziców dzieci objętych opieką w żłobku lub klubie dziecięcym – podmiotowi prowadzącemu odpowiednio żłobek lub klub dziecięcy.

Administratorem danych osobowych wskazanych powyżej jest Niepubliczne Ognisko Edukacyjne Renata Dunaj Przedszkole „Smyk”, Żłobek „Smyczek”, 19-400 Olecko, ul. Broniewskiego 9, NIP 847-123-36-47
Podstawę dla ich przetwarzania stanowi art. 6 ust.1 lit.c) RODO w związku z art. 53 ustawy ustawy z dnia 17 listopada 2021r. o rodzinnym kapitale opiekuńczym (Dz.U. 2021, poz. 2270).

Podanie lub zaktualizowanie tych danych jest obowiązkowe i wynika z powyżej wskazanej podstawy prawnej.

Dane będą przetwarzane przez okres wymagany przepisami prawa.
Dane osobowe będą udostępniane podmiotom upoważnionym do tego przepisami prawa, w tym Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, Ministrowi Rodziny i Polityki Społecznej.
Przysługują Państwu prawa określone przepisami RODO, w tym prawo do skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
W sprawie rodzinnego kapitału opiekuńczego i ochrony danych osobowych prosimy kontaktować się z Administratorem: Niepubliczne Ognisko Edukacyjne Renata Dunaj Przedszkole „Smyk”, Żłobek „Smyczek”, 19-400 Olecko, ul. Broniewskiego 9, NIP 847-123-36-47

Dyrektor
Anna Topolska


Drodzy Rodzice, kochane Smyki!

Wielkimi krokami zbliżamy się do początku kolejnego roku szkolnego. Mamy nadzieję, że wszystkim udało się skorzystać z letnich kąpieli, zabaw, wycieczek i że macie energię na zdobywanie kolejnych doświadczeń. Będziemy czekać na Was 1 września.

Nastąpiły pewne zmiany, o których chcemy Was poinformować.

W przedszkolu przy ul. Broniewskiego 9 organizacja będzie wyglądała następująco:

 • Grupa 3 latków będzie znajdowała się na II piętrze (wejście od strony Broniewskiego 9) – panie Agnieszka Kropiwnicka i Dorota Nalewajko.
 • Grupa 4 latków – sala na parterze, bez zmian – wchodzimy od strony starej Targowicy – panie Joanna Maj i Marta Szmurło.
 • Grupa 5 latków – sala na parterze, szatnia od strony starej Targowicy – panie Katarzyna Chmielewska i Aneta Gorlewska.

Przedszkole na os. Siejnik:

 • Grupa 3 latków – panie Katarzyna Adamczyk i Grażyna Bednarek.
 • Grupa 4-5 latków – panie Paulina Szukajtys i Sylwia Konopko.

Załóżcie wygodny strój (nie galowy). Dzieci, które przyjdą do naszego przedszkola pierwszy raz w miarę możliwości prosimy odebrać wcześniej, np. po obiadku. Rodziców prosimy o pozytywne nastawienie, uśmiech i krótkie pożegnanie. Wiemy, że powierzacie nam swoje największe skarby. Postaramy się zrobić wszystko, aby czuły się u nas jak najlepiej.

Do zobaczenia!


Drodzy Rodzice,

ograniczenie funkcjonowania przedszkoli i żłobków zostało wydłużone do dnia 18 kwietnia 2021 r.
Przypominamy, że przedszkole i żłobek prowadzą dyżur przy ul. Broniewskiego 9 w godzinach od 6.30-16.00. Od dnia 12 kwietnia (poniedziałek) żłobek pracuje w godzinach od 6.45-16.30. W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem tel. 87 520 36 25.

Dyrektor
Anna Topolska


Drodzy Rodzice,

uprzejmie informujemy, że zgodnie z podpisanym w dniu 26 marca 2021 r. rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (https://monitorpolski.gov.pl/DU/2021/560), działanie instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 (żłobków, klubów dziecięcych, dziennych opiekunów) będzie zawieszona w dniach 27 marca – 11 kwietnia 2021 r.

Dyrektor żłobka, osoba kierująca pracą klubu dziecięcego lub dzienny opiekun, na wniosek rodziców dzieci, którzy:

 1. są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,
 2. realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,
 3. realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
 4. pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,
 5. wykonują działania ratownicze,
 6. są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 i 2369),
 7. są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
 8. są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
 9. są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,
 10. są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,
 11. są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe i realizują zadania na terenie tych jednostek

mają obowiązek zapewnić opiekę oraz zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i edukacyjne odpowiednio w żłobku, klubie dziecięcym lub przez dziennego opiekuna, do których uczęszczają te dzieci.

Dyżur pełni przedszkole i żłobek przy ul. Broniewskiego 9 w godz. od 6.30-16.00. Osoby, których dzieci kwalifikują się do opieki w żłobku proszone są o informację pod numerem telefonu 87 520 36 25 bądź też przez grupę messenger przez opiekunkę.

Dyrektor
Anna Topolska


Drodzy Rodzice,

zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dn. 26 marca 2021 r. od dnia 29 marca do 11 kwietnia zostało czasowo ograniczone funkcjonowanie przedszkola. Zgodnie z tym rozporządzeniem dyrektor przedszkola lub szkoły podstawowej albo osoba kierująca inną formą wychowania przedszkolnego, na wniosek:

 1. rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
 2. rodziców dzieci, którzy:
  • są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,
  • realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,
  • realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
  • pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny, e) wykonują działania ratownicze,
  • są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 i 2369),
  • są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
  • są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
  • są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,
  • są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,
  • są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, i realizują zadania na terenie tych jednostek

ma obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego, do których uczęszczają te dzieci.

Dyżur pełni przedszkole i żłobek przy ul. Broniewskiego 9 w godz. od 6.30-16.00. Osoby, których dzieci kwalifikują się do opieki i kształcenia w przedszkolu proszone są o informację pod numerem telefonu 87 520 36 25 bądź też przez grupę messenger do nauczycielki grupy.
Rodzic jest zobowiązany wypełnić stosowny wniosek (jest on dostępny w przedszkolu).

Dyrektor
Anna Topolska


Drogie Smyki,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie prozdrowotnym „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Szczegóły konkursu znajdziecie w regulaminie.

  Regulamin konkursu


Drogie Dzieci,

Niepubliczne Przedszkole „Smyk” w Olecku
zaprasza do udziału w konkursie
kulinarnym: „KUCHCIKOWE SMYKI”
na najlepszy przepis kulinarny dla dzieci w wieku przedszkolnym.

  Regulamin konkursu


Drogie Dzieci,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym przedszkolnym konkursie plastycznym „Smykowa Choinka”. Konkurs polega na stworzeniu ozdoby choinkowej z różnego rodzaju materiałów. Szczegóły konkursu znajdziecie poniżej. Liczymy na Waszą kreatywność!

  Smykowa Choinka


Drodzy Rodzice,

w dniu 19 listopada zmieniły się wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli. W obecnej sytuacji dziecko, które zamieszkuje z osobą będącą na kwarantannie może uczęszczać do przedszkola. Nie ma takiej zgody tylko w przypadku izolacji. W związku z tym zmienia się również oświadczenie rodzica.

Dyrektor
Anna Topolska

  Oświadczenie rodzica

  Żłobek Broniewskiego – procedury

  Przedszkole Broniewskiego – procedury

  Żłobek Siejnik – procedury

  Przedszkole Siejnik – procedury

  Wytyczne GIS – przedszkola i żłobki