ZAJĘCIA DODATKOWE

 

JĘZYK ANGIELSKI

Nauczanie języka angielskiego odbywa się w formie zabawy, która sprawia Smykom wiele radości. Dzieci w naturalny sposób przyswajają słowa i zwroty. Język przekazywany jest w sposób przyjemny i interesujący, a efekty pracy z dziećmi są szybko widoczne.
 
 

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE – GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA

Wiek przedszkolny jest okresem największego rozwoju mowy u dzieci. Jest to również najlepszy czas, aby mowę rozwijać i usuwać wszelkie nieprawidłowości. Zajęcia mają formę zajęć indywidualnych, jak i grupowych. Logopeda, aby zachęcić dziecko do pracy wykorzystuje wiele różnych pomocy logopedycznych, np. gry logopedyczne, układanki, puzzle, domino, karty, historyjki obrazkowe, baloniki, piórka czy piłeczki.
 
 

ZAJĘCIA KULINARNE

To zajęcia, które co miesiąc odbywają się w naszym przedszkolu. Dzieci mają okazję do poznania tajników poznawania różnych potraw. Z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem przedszkolaki mieszają, gniotą, kroją i degustują wytworzone pracą małych rączek smakołyki. Jest to także okazja do rozwoju motoryki małej, poznawania nowych smaków oraz zapoznania z zasadami prawidłowego odżywiania się i nauki właściwego zachowania przy stole. Nasze Smyki przygotowywały już m.in. kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki, pierniki, pizzę, ciasteczka i wiele innych pyszności. Również podczas codziennych posiłków dzieci uczą się samodzielnego nakładania potrawy na talerz, sprzątania po posiłku, smarowania masłem, dzielenia się z kolegami przygotowanymi potrawami. Są zachęcane do próbowania nowych smaków.
 
 

ZAJĘCIA SENSORYCZNE

Każdy z nas jest indywidualną istotą zmysłową, która przez całą dobę przetwarza napływające do niej bodźce. Integracja owych sygnałów ma wpływ na nasze postrzeganie świata, kształtuje naszą rzeczywistość i wpływa na nasze zachowania. Problem zaburzeń związanych z integracją sensoryczną dotyka nas wszystkich, w mniejszym bądź większym stopniu. Poprzez m.in. skakanie, turlanie, zawijanie, smakowanie, dotykanie przedmiotów o ciekawych strukturach, wąchanie, dzieci doświadczają oddziaływania różnorodnych bodźców na „własnej skórze”. Ten rodzaj odbywa się praktycznie każdego dnia.
 
 

BAJKOTERAPIA

Bajkoterapia pomaga dzieciom w przezwyciężaniu lęków związanych z różnymi sytuacjami. Nauczycielki wykorzystują odpowiednio dobrany tekst. Dzięki temu w psychice dziecka pojawia się pozytywne myślenie, dzieci zaczynają rozumieć swoje uczucia, ich przejawy, a także przyczyny. Bajki terapeutyczne pokazują jak można sobie radzić i przedstawiają pewne wzorce postępowania. Sprawiają, że dzieci zaczynają rozumieć świat, w którym żyją, przestają czuć się samotnie. Bajki terapeutyczne często wykorzystywane są w sytuacjach trudnych dla dzieci, np. śmierć bliskiej osoby, rozwód rodziców, itp.
 
 

KREATYWNA ZABAWA

Kreatywna zabawa, to czas kiedy tradycyjne zabawki odpoczywają, a zastępują je różne przedmioty codziennego użytku, które zapewniają mnóstwo radości i wyśmienitej zabawy. Dzięki takim zajęciom przedszkolaki rozwijają swoją wyobraźnię i kreatywność. Wiedzą również, że wszystko co nas otacza może zapewnić super zabawę.
 
 

ZAJĘCIA GIMNASTYCZNE Z ELEMENTAMI GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ

Zabawy ruchowe i gimnastyczne poza dobrą zabawą mają na celu pozytywne wpływanie na rozwój ruchowy i motoryczny dzieci. Zajęcia prowadzi fizjoterapeuta, który ma możliwość wczesnego wychwycenia wszelkich nieprawidłowości w rozwoju fizycznym dziecka.
 
 

ZAJĘCIA TANECZNO-RYTMICZNE Z INSTRUKTOREM TAŃCA TOWARZYSKIEGO (DODATKOWO PŁATNE)

Dzieci mają naturalną potrzebę ruchu, poznawania świata i przeżywania wielu rzeczy jednocześnie. Dobrze zorganizowane zajęcia dają dzieciom możliwość rozładowania energii, nieograniczonej zabawy wyrażonej tańcem. Maluchy poznają również proste kroki różnorodnych tańców. Dzieci zyskują szansę na odnalezienie swojej własnej pasji, która w dorosłym życiu będzie sprawiać im niebywałą przyjemność i satysfakcję. Zajęcia prowadzi instruktor ze Sportowego Klubu Tańca Towarzyskiego Promenada.
 
 

RELIGIA

Na zajęciach religii nasze przedszkolaki w prosty i ciekawy sposób poznają Pana Boga. Wszystkie nasze Smyki i ich rodziny zostały oddane w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczególne modlitwy wznosimy również do Św. Tereski i Aniołów Stróżów. Dzieci przed posiłkiem modlą się słowami dziecięcej modlitwy. Udział w zajęciach jest dobrowolny. Nie wykluczamy osób o innych poglądach i wyznaniach.
 
 

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI OSOBAMI

Nasze przedszkole chętnie zaprasza ciekawych gości. Zapraszamy rodziców, dziadków, twórców, osoby duchowne, przedstawicieli różnorodnych zawodów. Przedszkolaki pod opieką swoich pań wybierają się w różne miejsca, aby tam spotkać się i porozmawiać z ciekawymi ludźmi. Smyki poprzez osobisty kontakt z różnymi osobami uczą się właściwych postaw, zachowań oraz wartości. Obecna sytuacja epidemiologiczna trochę nas ogranicza, ale jak tylko jest to możliwe takie spotkania się odbywają.
 
 

RODZINNE SPOTKANIA

Oprócz spotkań organizowanych z okazji różnych uroczystości spotykamy się wspólnie z dziećmi i ich rodzicami w gospodarstwie agroturystycznym „Dunajówka”. Jest to czas wspólnej zabawy, biesiadowania, tańca i śpiewu oraz specjalnych atrakcji nie tylko dla najmłodszych. Spotkania te są dla nas bardzo ważne. W ten sposób możemy się bardziej zintegrować, poznać, porozmawiać o naszych radościach i troskach.