ZAJĘCIA DODATKOWE

 

Język angielski

Nauczanie języka angielskiego odbywa się w formie zabawy, która sprawia naszym Smykom wiele przyjemności. Dzieci w naturalny sposób przyswajają słowa i zwroty. Język przekazywany jest w sposób przyjemny i interesujący, a efekty pracy z dziećmi są szybko widoczne. Poprzez udział w zajęciach dzieci stają się pewne siebie, rozwijają zdolności językowe i komunikacyjne.
Gimnastyka buzi i języka (zaj. logopedyczne)
Wiek przedszkolny jest okresem największego rozwoju mowy u dzieci. Jest to również najlepszy czas, aby rozwijać mowę i usuwać wszelkie nieprawidłowości. Zajęcia mają formę zajęć indywidualnych, jak i grupowych. Logopeda, aby urozmaicić zajęcia i zachęcić dzieci do pracy wykorzystuje wiele różnych pomocy logopedycznych, np. gry logopedyczne, układanki, puzzle, karty, domino, historyjki obrazkowe, baloniki, piórka czy piłeczki.

 

Kuchcikowa środa

Kuchcikowa środa to zajęcia kulinarne, które regularnie odbywają się w naszym przedszkolu. Dzieci mają okazję do poznania tajników powstawania różnych potraw. Z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem przedszkolaki mieszają, gniotą, kroją i degustują wytworzone pracą małych rączek smakołyki. Jest to także okazja do rozwoju motoryki małej, poznawania nowych smaków oraz zapoznania z zasadami prawidłowego odżywiania się i nauki właściwego zachowania przy stole. Nasze Smyki przygotowywały już m.in. kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki, pierniki i inne ciasteczka, ryżowe szyszki i wiele, wiele innych pyszności.

 

Zajęcia sensoryczne

Każdy z nas jest indywidualną istotą zmysłową, która przez całą dobę przetwarza napływające do niej bodźce. Integracja owych sygnałów ma wpływ na nasze postrzeganie świata, kształtuje naszą rzeczywistość i wpływa na nasze zachowania. Problem zaburzeń związanych z integracją sensoryczną dotyka nas wszystkich, w mniejszym bądź większym stopniu. Poprzez m.in. skakanie, turlanie, zawijanie, smakowanie, dotykanie przedmiotów o ciekawych strukturach, wąchanie, dzieci doświadczają oddziaływania różnorodnych bodźców na „własnej skórze”.

 

Bajkoterapia

Bajkoterapia pomaga dzieciom w przezwyciężaniu lęków związanych z różnymi sytuacjami. Nauczycielki wykorzystują odpowiednio dobrany tekst. Dzięki temu w psychice dziecka pojawia się pozytywne myślenie, dzieci zaczynają rozumieć swoje uczucia, ich przejawy, a także przyczyny. Bajki terapeutyczne pokazują jak trzeba sobie radzić i przedstawiają pewne wzorce postępowania. Sprawiają, że dzieci zaczynają rozumieć świat, w którym żyją, przestają czuć się samotnie.

 

Kreatywna zabawa

Kreatywna zabawa, to czas kiedy tradycyjne zabawki odpoczywają, a zastępują je różne przedmioty codziennego użytku, które zapewniają mnóstwa radości i wyśmienitej zabawy. Dzięki takim zajęciom przedszkolaki rozwijają swoją wyobraźnię i kreatywność. Wiedzą również, że wszystko co nas otacza może zapewnić super zabawę.

 

Religia

Wszystkie nasze Smyki i ich rodziny zostały oddane w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczególne modlitwy wznosimy również do Św. Tereski i Aniołów Stróżów. Dzieci przed posiłkiem modlą się. Na zajęciach religii nasze przedszkolaki w prosty i ciekawy sposób poznają Pana Boga.

 

Spotkania z ciekawymi ludźmi

Nasze przedszkole chętnie zaprasza ciekawych gości. Zapraszamy rodziców, dziadków, twórców, osoby duchowne, przedstawicieli różnorodnych zawodów. Przedszkolaki pod opieką swoich pań wybierają się w różne miejsca, aby tam spotkać się i porozmawiać z ciekawymi ludźmi. Smyki poprzez osobisty kontakt z różnymi osobami uczą się właściwych postaw, zachowań oraz wartości.

 

Rodzinne spotkania

Oprócz spotkań organizowanych z okazji różnych uroczystości spotykamy się wspólnie z dziećmi i ich rodzicami w gospodarstwie agroturystycznym „Dunajówka”. Jest to czas wspólnej zabawy, biesiadowania, tańca i śpiewu oraz specjalnych atrakcji nie tylko dla najmłodszych. W ten sposób możemy się bardziej zintegrować, poznać, porozmawiać o naszych radościach i troskach.

 

Spotkania z psychologiem

Nasze przedszkole systematycznie współpracuje z psychologiem. Prowadzi on obserwację psychologiczną, prowadzi badania diagnostyczne, a także różnego rodzaju zajęcia o charakterze terapeutycznym, edukacyjnym i profilaktycznym. Służy pomocą rodzicom oraz nauczycielom w sytuacjach wymagających wsparcia i porady. Zajęcia taneczno-rytmiczne (za dodatkową opłatą)
Dzieci mają naturalną potrzebę ruchu, poznawania świata i przeżywania wielu rzeczy jednocześnie. Dobrze zorganizowane zajęcia dają dzieciom możliwość rozładowania energii, nieograniczonej zabawy wyrażonej tańcem. Maluchy poznają również proste kroki różnorodnych tańców. Zajęcia prowadzi instruktor ze Sportowego Klubu Tańca Towarzyskiego Promenada.